22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Ziemi.

    Już od dziecka trzeba kształtować świadomość, że Ziemia to dom dla wszystkich żywych stworzeń. Tegorocznym motywem przewodnim jest hasło „Przywróć naszą Ziemię”.

    Wszyscy używamy tego, co daje nam nasza planeta: wody, powietrza, bogactw naturalnych, roślin, dlatego też wszyscy musimy troszczyć się o środowisko naturalne.

   W naszej szkole również nie zapomnieliśmy o tak ważnym święcie. W klasach I - II odbyły się specjalne zajęcia, poświęcone zagadnieniom szeroko rozumianej ochrony środowiska, segregacji odpadów, dbania o przyrodę oraz o jej zasoby naturalne.

    Uczniowie oglądali ekologiczne filmy edukacyjne i dobrze bawiąc się, wykonywali różne zadania w aplikacjach multimedialnych, utrwalając pożądane postawy proekologiczne. Po zajęciach dzieci przedstawiły na piśmie swoje postanowienia – ekodziałania, bo przecież każdy z nas (także dziecko) powinien coś zrobić, by ratować Ziemię.

     W ramach obchodów Święta naszej planety zorganizowaliśmy też spotkanie uczniów z panią pracującą w Nadleśnictwie Maskulińskie, która przybliżyła zagadnienia związane z obchodami Święta Ziemi w 2021 roku. Ponieważ w tym roku obchody odbywają się pod hasłem ”Przywróć naszą Ziemię”, Pani Marta opowiadała o idei Zero Waste, co oznacza zero odpadów i zero marnowania.

     Podała wiele konkretnych przykładów jak możemy to realizować w naszym codziennym życiu. Jednym z zadań, jakie dzieci mogą zrobić dla Ziemi jest posadzenie cebulkowych roślin na rabatach szkolnych, które uczniowie otrzymali od naszego gościa. Na koniec spotkania dzieci otrzymały jeszcze inne gadżety- pamiątki, które zawsze będą przypominać im to miłe i ciekawe spotkanie.

Dzieci wykonały też zabawki z odpadów, przekonując się, że starym rzeczom można nadać nowe znaczenie.

 

 

 

 

Zapewniamy uczniom opiekę medyczną

Międzynarodowy Konkurs 
Kangur Matematyczny


 

 

Link1 | Link2 | Link3

Copyright © 2019 Prywatna Szkoła Podstawowa w Piszu. All Rights Reserved.