Facebook

Pierwszoklasiści w tym roku szkolnym przystąpili do ogólnopolskiego programu Akademii Bezpiecznego Puchatka. Program realizowany jest po raz jedenasty we współpracy z Biurem Prewencji oraz Biurem Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Patronem Honorowym akcji jest Komenda Główna Policji.

Głównym celem programu jest edukacja i poprawa bezpieczeństwa dzieci, które rozpoczęły naukę w szkole. W ramach cyklu zajęć została zrealizowana tematyka związana z bezpieczeństwem uczniów w czterech obszarach: na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie.

Na pierwszych zajęciach nasi najmłodsi poznali zasady bezpiecznego zachowania się w szkole, na wycieczce, utrwalili numery alarmowe, odegrali scenki dramowe, jak prawidłowo zareagować i wezwać odpowiednie służby. Drugie zajęcia skoncentrowane były wokół zasad bezpiecznego zachowania się na drodze. Na trzecich zajęciach dzieci dowiedziały się na co zwracać uwagę i czego unikać, będąc samemu w domu, do kogo zwrócić się, gdy wydarzy się coś niepokojącego. Przybliżono także zasady udzielania pierwszej pomocy w przypadku urazów, np.: skaleczeń, złamań, oparzeń czy omdlenia. Ostatnie zajęcia skoncentrowane były wokół Internetu. Wyjaśnione zostało w sposób przystępny dla dzieci pojęcie Internetu, bycia online/offline oraz pokazano i wytłumaczono zasady bezpiecznego używania Internetu w domu, w szkole.

Na zakończenie cyklu zajęć, by utrwalić wszystkie treści uczniowie wykonali plakat z użyciem materiałów, które „dostali” od Puchatka, jak również zagrali w grę, której każdy element zdobywali po realizacji poszczególnych treści. Na podsumowanie programu dzieci wzięły udział w Ogólnopolskim Teście Wiedzy o Bezpieczeństwie. Pytania dotyczyły przede wszystkim bezpieczeństwa w różnych sytuacjach, z którymi mogliby spotkać się na co dzień. Jesteśmy bardzo dumni z naszych pierwszoklasistów, którzy wzorcowo zaliczyli test. W nagrodę każdy z nich otrzymał dyplom od Puchatka oraz słodką niespodziankę.

 

 

Link1 | Link2 | Link3

Copyright © 2019 Prywatna Szkoła Podstawowa w Piszu. All Rights Reserved.