Facebook

 

Kochani Uczniowie, jeśli zatęsknicie za szkołą i zajrzycie na tę stronę w czasie wakacji, poczytajcie!

 

6 ważnych zasad bezpieczeństwa na plaży

 

1. Wybieraj wyłącznie strzeżone plaże - wypoczywaj tylko w miejscach, gdzie masz zapewnioną opiekę ratownika.

2. Zawsze stosuj się do regulaminu plaży – większość zarządzanych plaż ma ustalone konkretne zasady zachowania. Nie ignoruj ich, bo w ten sposób przyczyniasz się do obniżenia jakości wypoczynku innych osób oraz możesz narazić się na niebezpieczeństwo. Regulamin określa np. że nie wolno wchodzić do wody poza obszarem kontrolowanym przez ratownika. Warto go przeczytać przed skorzystaniem z plaży.

3. Słuchaj się ratownika! - od tego Pana siedzącego na platformie może zależeć Twoje życie. Nie ignoruj go, nie udawaj, że nie widzisz czerwonej flagi, czy nie słyszysz gwizdka. Ratownik nosi na swoich barkach ogromną odpowiedzialność i nigdy nie zaryzykuje dopuszczenia do niebezpiecznych sytuacji. Osoby świadomie ignorujące polecenia ratowników wykazują się po prostu brakiem kultury i bezmyślną brawurą.

4. Nie skacz do wody na główkę - nawet doświadczeni pływacy nie skaczą do wody, nie sprawdzając wcześniej dna. Nieumiejętnie wykonany skok może stać się przyczyną groźnego wypadku.

5. Nie przyprowadzaj na plażę płochliwego psa – nawet jeśli Twoim zdaniem pupil jest okazem spokoju i miłości do ludzi, to inni mogą uważać zupełnie inaczej. Co więcej, nigdy nie jesteś w stanie do końca przewidzieć reakcji psa np. na złapanie go za ogon przez bawiące się dziecko. Lepiej więc przyjdź na plażę ze swoim pupilem dopiero wtedy, gdy nie ma na niej tłumów. Zwróć też uwagę, czy zarządca plaży w ogóle dopuszcza możliwość wprowadzania na nią psów.

6. COVID-19 - nie zapominaj o zachowaniu bezpiecznego dystansu podczas plażowania!

 

Link1 | Link2 | Link3

Copyright © 2019 Prywatna Szkoła Podstawowa w Piszu. All Rights Reserved.