Aktualności
Bajkoterapia

Bajkoterapia

UDOSTĘPNIJ
Na dzisiejszych zajęciach arteterapeutycznych dzieci miały okazję wysłuchać bajki w formie teatrzyku kukiełkowego. Wykonały złote rybki i napisały do niej życzenia. 
Bajkoterapia to metoda wspierająca oddziaływanie terapeutyczne na dziecko w wieku wczesnoszkolnym. Polega na wykorzystywaniu bajek i baśni w celach terapeutycznych, edukacyjnych i relaksacyjnych.
Za pomocą bajki dziecko uczy się nazywać emocje: strach, gniew, złość, wstyd, smutek. Zaczyna rozumieć, że popełnia błędy i stara się je rozwiązywać i radzić sobie z nimi. 
Dzięki bajkom łatwiej poznać, co niepokoi dziecko lub czego potrzebuje. Większość dzieci uwielbia na okrągło słuchać tych samych bajek. Znają je na pamięć, a mimo to wciąż domagają się, by do nich wracać. Często to sygnał, że identyfikują się z ulubioną historyjką, a przeżywając bajkowe wydarzenia, odreagowują lęki.
Dziś w ramach podróży arteterapeutycznych dzieci wysłuchały bajki o rybaku i złotej rybce, która spełniała życzenia. Wykonały niepowtarzalne w swoim rodzaju rybki na temat tego czego sobie życzą. Były zaskoczone pomysłami każdej osoby. 
Nasze podróże dobiegły końca i dzieciaki dalej wybiorą się w indywidualne podróże. 
To był czas pięknych momentów razem z grupą. Były przytulańce i miłe słowa oraz gesty.  
Były także magiczne wodne markery i eksperymenty w wodzie. Po prostu magia.
Skip to content