Aktualności
EKOPRACOWNIA – ZIELONE SERCE SZKOŁY

EKOPRACOWNIA – ZIELONE SERCE SZKOŁY

UDOSTĘPNIJ

Ekopracownia w naszej szkole!

W Prywatnej Szkole Podstawowej w Piszu zakończono już prace nad stworzeniem nowoczesnej pracowni, która pozwala uczniom w atrakcyjnych i przyjaznych warunkach zgłębiać wiedzę z nauk przyrodniczych, ze szczególnym uwzględnieniem zmian klimatu. Jest to również miejsce, gdzie uczniowie naszej szkoły biorą udział w wielu ciekawych zajęciach
i warsztatach.

Pracownia została sfinansowana w 90% z programu „Ekopracownie – zielone serce szkoły” realizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
 w Olsztynie w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej.

Aranżacja przestrzeni w pracowni związana była z przyklejeniem fototapety, wertykalnego żywego ogrodu, imitacji trawy oraz sprzętu audio-wizualnego, stwarzające poczucie przestrzeni leśnej. 

Kącik czytelniczy poświęcony jest problematyce oddziaływania człowieka na przyrodę oraz zapobiegania negatywnym skutkom globalnego ocieplenia. Gry edukacyjne stanowiące ważny element wyposażenia sali pomagają w rozwijaniu i kształtowaniu postaw ekologicznych oraz wpływają na zdolności manipulacyjne i koncentrację. Rozwijają również logiczne myślenie, koordynację ręka-oko.

W pomieszczeniu jest również żywe drzewo doniczkowe, które oprócz funkcji dekoracyjnych, pełni również rolę pomocy naukowej do wizualizacji zmian zachodzących w przyrodzie oraz funkcję dydaktyczną jako szkielet drzewa decyzyjnego (jedna z metod aktywizujących). Koszt całkowity projektu 65321,78 PLN.

Skip to content