Aktualności
Piesza wycieczka kl. 5

Piesza wycieczka kl. 5

UDOSTĘPNIJ
W miniony piątek, tj. 22.09.2023 r., klasa 5, pod przewodnictwem wychowawcy p. Ewy Rak i pedagoga specjalnego p. Patrycji Dulińskiej, udała się na pieszą wycieczkę do Jabłoń Lake Resort.
Na miejscu uczniowie mieli możliwość zapoznania się z trudami pracy, jakie czekają na osoby zatrudnione w części hotelowej i restauracyjnej. Zostaliśmy oprowadzeni po całym kompleksie, na który składał się nie tylko hotel i domki, ale również restauracja, korty tenisowe, boisko do siatkówki, siłownia, jezioro, pomost, a nawet plac zabaw.
Właścicielka hotelu p. Natalia Aydin-Mogielska przygotowała dla nas wiele atrakcji: oprowadzenie po kompleksie i opowieści, turniej piłki siatkowej, nauka gry w tenisa ziemnego, rozgrywki tenisowe i zabawy na świeżym powietrzu.
Po sportowej części wycieczki, zostaliśmy zaproszeni na obiad w hotelowej restauracji, w której mogliśmy poczuć się jak prawdziwi goście. Zostaliśmy obsłużeni przez kilku kelnerów, a w daniach, które nam podano, uwzględniono nasze indywidualne diety, dzięki czemu każdy mógł jeść bezpiecznie. Na początek zaserwowano zupę, później drugie danie, a na koniec aż dwa różne desery. Szef kuchni p. Łukasz Płutniak dostał od nas gorące brawa za tę ucztę.
Po obiedzie dzieci miały czas wolny, a później p. Ewa i p. Patrycja zadbały o część naukową wycieczki, w której znalazły się tematy z kręgu fizyki, chemii i biologii. Dzięki pobranej z jeziora próbce wody oraz zebranym przez uczniów roślinom, możliwe do zrealizowania będą doświadczenia, które wykonają oni na lekcji wychowawczej.
Na koniec, jak na tradycyjną wycieczkę przystało, bawiliśmy się przy ognisku, tańczyliśmy, śpiewaliśmy i zajadaliśmy się kiełbaskami.
Dziękujemy Pani Natalii i wszystkim Pracownikom za miłe przyjęcie i dzień pełen atrakcji!
Skip to content