Aktualności
Rodzice czytają, dzieci słuchają – warsztat w ramach obchodów miesiąca świadomości autyzmu

Rodzice czytają, dzieci słuchają – warsztat w ramach obchodów miesiąca świadomości autyzmu

UDOSTĘPNIJ
 
„Bez względu na to ile masz zajęć, najważniejszą rzeczą, jaką możesz zrobić dla przyszłości swojego dziecka, oprócz okazywania mu miłości, jest codzienne głośne czytanie”.
W ramach realizacji podejmowanych działań w związku z miesiącem świadomości autyzmu w naszej szkole do cyklu spotkań aktywnie włączyli się również rodzice naszych uczniów. Pani Kasia i Pani Ania zapoznały uczniów z historią Kai i jej postrzeganiem świata. Opowiadanie przybliżyło dzieciom specyfikę funkcjonowania dziecka z autyzmem, jego problemy i zachowania. Wspólne czytanie wywołało wiele emocji.
Serdecznie dziękujemy RODZICOM, którzy zdecydowali się uczestniczyć w warsztatach z czytelnictwa. Mamy nadzieję, że wspólnie zaszczepimy w dzieciach nawyk czytania książek, a w przyszłości stanie się to pasją naszych uczniów.
Edukację zrozumienia i akceptacji dla osób z autyzmem trzeba zacząć od najmłodszych. Dlatego też zachęcamy do kontynuowania czytelnictwa w domu i do przeczytania bajki terapeutycznej „Sówka Kamila” https://bajki-zasypianki.pl/bajka-autyzm.
 
Skip to content