Uncategorized
Podróż w świat emocji

Podróż w świat emocji

UDOSTĘPNIJ

Dzisiejsza podróż poprzez sztukę w świat emocji okazała się ich pełna. Emocje to przecież nie tylko coś, co czujemy wewnątrz nas. Widoczne są one także w naszym zachowaniu, w mimice twarzy, ułożeniu ciała, a nawet w spojrzeniu. Rozpoznawanie oraz nazywanie emocji własnych oraz prezentowanych przez inne osoby to jedna z najważniejszych umiejętności, jakiej powinny nauczyć się dzieci, by móc zrozumieć samych siebie oraz swobodnie poruszać się w świecie społecznym, czerpiąc przyjemność z relacji z innymi. Uczestnicy wykonali kilka prac technikami malarskimi i zdecydowali jaką emocje przedstawiają. Było mokro, brudno, radośnie, smutno… było z uśmiechem, ze łzami, ze złością… Wszystkie emocje przytuliliśmy i przyjęliśmy do siebie. Antek: pani Aniu wszystkie emocje są potrzebne Ważne, by dzieci umiały je rozpoznać i zrozumieć. Dziś było emocjonalnie i wyczerpująco dla mnie jako terapeuty. Towarzyszenie w tylu ważnych sytuacjach wymaga dużo empatii, zrozumienia i uważności. Na warsztatach spotkamy i zapoznamy się z różnymi rodzajami arteterapii czyli terapii poprzez sztukę. Taka aktywność pomaga poprzez sztukę poradzić sobie z emocjami i lepiej je zrozumieć. W arteterapii dostrzegam nadzieję, by radzić sobie ze stresem, odkrywać siebie oraz twórczo rozwijać swoje umiejętności.

Główne cele terapii przez sztukę:

1.​Dzięki procesowi twórczemu arteterapia może wpłynąć na wyrażenie, zrozumienie i nazwanie przez dziecko emocji, które odczuwa.

2.​Terapia przez sztukę ma również za zadanie pomóc spojrzeć na swoje emocje, myśli, zachowania i sytuacje z innej perspektywy, ułatwiając wgląd i poszerzając samoświadomość.

3.​ Analiza powstałych w procesie twórczym prac ma również na celu wspieranie w regulacji emocji, odnajdywanie własnego potencjału oraz naukę znajdowania najlepszych rozwiązań.

4.​Samo tworzenie wpływa na poczucie sprawczości, relaksację i odreagowanie napięć. Zachęcam do zapoznania się ze szczegółami

 

Skip to content