OSE

OSE

UDOSTĘPNIJ
Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Prywatna Szkoła Podstawowa w Piszu znalazła się wśród 1200 placówek w Polsce, które otrzymają czujnik jakości powietrza i dołączą do projektu ESA – Edukacyjna Sieć Antysmogowa! Urządzenia pomiarowe zostaną zainstalowane na budynku szkoły, a informacja o jakości powietrza będzie wyświetlana na tablicy LED, dostępnej również dla mieszkańców Pisza.
Edukacyjna Sieć Antysmogowa to projekt edukacyjno-informacyjny na rzecz czystego powietrza realizowany przez Państwowy Instytut Badawczy NASK we współpracy z Polskim Alarmem Smogowym (PAS).
ESA istnieje już prawie trzy lata. Obecnie w projekcie bierze udział 461 placówek edukacyjnych z całej Polski – łącznie już ponad 150 tys. osób! Wśród nich są nie tylko nauczyciele i uczniowie, ale też rodzice oraz członkowie społeczności lokalnych, dla których istotne są kwestie związane z ochroną środowiska.
W ramach projektu ESA w szkołach i przedszkolach podejmowane są liczne działania edukacyjne. W trakcie zajęć, spotkań i warsztatów ich uczestnicy otrzymują informacje na temat smogu i jego konsekwencji zdrowotnych, a także wskazówki, co każdy z nas może zrobić, aby jakość powietrza, którym oddychamy, była lepsza.
 
Skip to content